Nogometaši Celja so na derbiju 16. kroga v Ljudskem vrtu premagali Maribor z 1:0 in se še utrdili na prvem mestu. Edini zadetek je po napaki domačih dosegel Mark Zabukovnik. Varovanci nekdanjega trenerja vijolic Damirja Krznarja imajo zdaj na vrhu 12 točk prednosti pred četrtimi Mariborčani. Ti niso izgubili le na tekmi, pač pa tudi kapetana Blaža Vrhovca, ki se je poškodoval v drugem polčasu. Olimpija pravkar gosti Muro in poskuša skočiti na drugo mesto. Za vsak dosežen zadetek zmajev bo klub navijačem Green Dragons, ki obeležujejo 35 let obstoja, podaril sto litrov piva. Krog sta v petek odprla Aluminij in Bravo ter se razšla z remijem (1:1), Rogaška je v soboto s 3:1 ugnala Radomlje, Domžale pa so z 1:0 slavile na gostovanju pri Kopru in končale njegov niz neporaženosti.

Vir: Sportal