Pred nami je nov teden in seveda vsem zelimo, da bo stavno zelo uspešen. Za vikend smo imeli res norišnico, saj se je igralo res veliko število nogometnih tekem. Lahko pa izpostavimo včerajšnji derbi Premier lige med Liverpoolom in Man. Cityem. Redsi so doma premagali sinjemodre z 3:1 in se tako še dodatno utrdili na prvem mestu. Vse top stave dneva pa preverite v današnjem brezplačnem stavnem pregledu.

Houston Rockets@New Orleans Pelicans
Opis: Pred nami je super derbi med domačo ekipo Pelikanov in Raketami. Rakete so v tem dvoboju favorit, čeprav letos ne blestijo. So pa rakete sedaj v nizu treh zaporednih zmag, tudi pelikani pa so zmagali svojo zadnjo tekmo. Rakete so sicer letos nanizale 6 zmag in 3 poraze, medtem ko pelikani niso tako uspešni. Do sedaj so zbrali samo 2 zmagi in kar 7 porazov. Houston je na svoji zadnji tekmi premagal Chicago z 117-94, tekma se je igrala v soboto. Rakete so tako prvič v sezoni nasprotno ekipo obdržale pod mejo 100 točk. Seveda pa to proti slabemu Chicagu ni pravi pokazatelj, generalno gledano so rakete še vedno ena slabših obrambnih ekip v košarkarski ligi NBA. Tudi Pelikani so svojo zadnjo tekmo igrali v soboto, z 115-110 so premagali Hornetse, kar pa je seveda šele druga zmaga v tej sezoni. Ekipi se še kako pozna manjko novinca in prvega igralca na draftu, to je zion williamson. Z njim bi Pelikani verjetno bili povsem drugačna ekipa, tako pa bodo še nekaj časa brez njega. Namreč zion williamson je poškodovan, sicer bi se moral v kratkem vrniti. Toda zal se ze sedaj pojavljajo vprašanja glede njegovih poškodb, upajmo seveda da mu telo zdrzi napore lige NBA. Če se še malo posvetimo tekmi med raketami in biki iz vetrovnega mesta. Houston je na tej tekmi ob polčasu vodil samo za eno točko, potem pa so vodili ze za kar 28 točk, ampak potem so dovolili Bullsom skorajda povratek, saj so v tretji četrtini prejeli kar hitrih 18 točk. Tukaj se lepo pokaze glavna tezava Houstona in to je obramba, ki pa je ključna če se zeliš osvojiti ligo NBA. Houston je na tej tekmi trojke metal 19-44, kar je tudi glavno orozje te ekipe. Ima pa Houston odličen napad, z 120 točkami na tekmi so druga najboljša ekipa lige NBA. Medtem ko imajo Pelikani celo slabšo obrambo v ligi kot rakete. Pri raketah tudi letos statistično blesti James Harden z kar 37 točkami na tekmo, ob tem letos doda še 5.6 točke in 8.2 podaje. Ampak ob samo 39,4% metom iz igre. Pri pelikanih pa je prvi strelec ekipe bivši Jezernik B. Ingram z skorajda 26 točkami na tekmi, 7.3 skoki in 3.9 podaje ob skorajda 54% metu iz igre. Stavne kvote pa preverite na športni stavnici E-stave.