Za nami je evropski nogomet, pred nami pa nov pester ligaški vikend. Ze danes se bodo igrale nekatere tekme v najboljših nogometnih ligah na stari celini. Preverili pa bomo tudi ponudbo v košarki, namreč igra se Evroliga in pa čez luzo liga NBA. Več najboljših športnih stav pa seveda v spodnjem delu tega članka.

1.16
Žalgiris (LTU) – ASVEL Villeurbanne (FRA)

Opis:
Pelikani so prvo letošnjo tekmo tesno izgubili proti aktualnim prvakov, to je seveda Toronto. Moštvu še kako manjka prvi letošnji nabor Zion Williamson (zaradi poškodbe bo out 2 meseca), kar je po našem mnenju tudi glavni razlog da je Dončničev Dallas danes v gosteh sposoben priti do zmage. Dallas je na prvi tekmi na krilih Dončiča doma premagal Wizardse. Slovenski reprezentant je na tej tekmi zbral 34 točk, ob tem pa iz igre metal 12-19, trojke pa je zadeval 4-9. Dallas je v lanski sezoni v gosteh zmagal samo 9 tekem, kar bo klub moral letos izboljšati, če bo zelel igrati v končnici. Danes je tako idealna priložnost, da Dallas doseže drugo zaporedno zmago, čeprav se obeta tesna tekma.

Opis:
Jezerniki so letos sestavili zvezdniško zasedbo, glavna okrepitev pa je seveda All-Star A. Davis. Na prvi tekmi smo lahko videli poraz Lakerosv proti mestnim rivalom Clippersom. In ne toliko kot poraz, je marsikoga zbodlo dejstvo da je bil Lebron povsem neprepoznaven, sploh v drugem polčasu. James je na tej tekmi večino časa samo v napadu iskal Davisa in pa stal 2 metra za trojko ter bil povsem pasiven. Če se je v obrambi še nekaj trudil, mu je očitno potem v napadu zmanjkalo moči. Tako James kot tudi veliko mlajši Davis sta v zadnji četrtini skupno dosegla samo 2 točki. Na drugi strani pa je jezernike dobesedno pošolal Kawhi, ki ima v Clippersih izjemno moštvo, predvsem pa so odlični v obrambi. Danes bo tako zelo zanimivo gledati kaj bodo storili jezerniki in pa sploh kako bo igral James. Če bo igral še enako tako slabo tekmo, ga bodo mediji raztrgali, kajti ze po prvi tekmi so ga imeli na tapeti. To pa predvsem zato, ker ni mogel parirati realno boljšemo Kawhiju. Na drugi strani so Jazzi na svoji uvodni tekmi letošnje sezone lige NBA premagali Thunderje z 105-100. Jazzi so pre začetkom zadnje četrtine zaostajali za šest točk, potem pa so zrežirali preobrat. Donovan Mitchell je za Jazze v zadnji četrtini dosegel 14 točk, skupno pa je na tekmi zbral 32 točk, 12 skokov in 3 podaje. Pri Jazzih je odlično odigral tudi novinec Bojan Bogdanovic, zbral je 16 točk. Obeta se pestra tekma, čeprav Lakersi igrajo doma, pa se bodo morali pošteno potruditi, da bodo premagali Jazze, ki so se leto poleti konkretno okrepili. Stavne kvote za današnjo tekmo preverite na športni stavnici 1xBet.com.