1.35
Stava na zmago (ZDA)
New Orleans Pelicans pri ekipi Orlando Magic
Opis:
Orlando si danes v domači dvorani preprosto ne sme privoščiti poraza. Magici so v zadnjih šestih tednih izgubili kar pet od šestih tekem proti ekipam, ki imajo letos pod 50% razmerje zmag. Magici so letos zbrali 33 zmag in 38 porazov, ekipa pa je na zadnjih desetih tekmah zbrala pet zmag, od tega so v nizu dveh zaporednih zmag. Magici se trenutno nahajajo na 9. mestu v vzhodni konferenci in za osmo vročico oz. Miamijem zaostajajo za tekmo in pol. Na drugi strani so pelikani letos šele 12. ekipa zahodne konference in so že zdavnaj odpisani iz končnice. Ekipa je tako letos nanizala 31 zmag in 42 porazov, na zadnjih desetih tekmah pa so zbrali samo štiri zmage. Pelikani so letos izjemno slabi na gostovanjih, kjer imajo rezultat 13-25. Glede na celotno dogajanje okoli superzvezdnika Davisa (igralec je sedaj omejen na 20 minutno igre na tekmo), pa tudi ni prave kemije v moštvu, saj omenjeni igralec poleti zagotovo zapušča ekipo in New Orleansa. Pelikani so sicer zadnjo tekmo po podaljšku premagali Dončičev Dallas z rezultatom 129-125, kar je preknilo niz šestih zaporednih porazov. Pri pelikanih v zadnjih tekmah blesti nekdanji jezernik Julius Randle, ki je na zadnji tekmi dosegel 30 točk. V zadnjem tednu pa je proti Portlandu dosegel rekord kariere 45 točk, letos igralec v povprečju dosega 21.3 točke na tekmo. Lakersom se lahko tako letos samo kolca po Julius Randlu in tudi D’Angelo Russellu, ki pa blesti pri Netsih. Pri Orlandu pa ima za sabo All-star sezono center Vucevic, letos tako dosega najboljšo statistično sezono do sedaj, 20.7 točk in 12.1 skoka na tekmo. Vucevic bi se tako letos lahko pridružil Shaquille O’Nealu in Dwight Howardu, ki sta do sedaj kot edina igralca v klubu zaključila sezono z povprečjem 20 točk in 12 skokov. Howard je to dosegel 4x, O’Neal pa dvakrat. Orlando je zmagal pelikane v prvi letošnji medsebojni tekmi z 118-88, tudi danes je naš tip zmaga Orlanda, za kar na stavnici William Hill dobimo kvoto 1.35.