Pred nami je druga polfinalna tekma Cope Americe med reprezentanco Čila in Peruja. V prvem polfinalu pa smo lahko videli zmago Brazilije nad Argentino z rezultatom 2:0. Poleg nogometa pa se tudi igra tenis, več pa si preberite v današnjih stavnih analizah.

Manj kot 2,5
1.50
Koliko golov bo doseženih?
Čile – Peru
Opis:
Tekma se bo igrala jutri zjutraj ob 2:30 uri na Areni do Gremio, glavni sodnik tekme pa bo Kolumbijec Wilmar Roldan. Pred nami je še en lokalni derbi z imenom “casico del pacifico” v katerem bomo lahko videli Čile in Peru. Gre za velik nogometni derbi, tudi sicer pa se državi ravno ne marata, zato lahko danes pričakujemo zelo napeto tekmo, rumenih kartonov verjetno ne bi smelo manjkati, kot jih tudi na na prvi polfinalni tekmi med Argentino in Brazilijo. Morda lahko vaša stava vsebuje tudi over pri številu porumenelih nogometašev. Peru je še pred leti bil nemočen proti elitnim reprezentancam, toda sedaj se je to več kot očitno spremenilo, tudi po zaslugi argentinskega selektorja Gareca. Čile je dvakratni zaporedni prvak Cope Americe in letos mu lahko uspe redkoviden dosežek, to je v košarkarskem žargonu “three peat”, bomo videli ali mu bo uspelo. Čile je favorit na današnji tekmi, kar se kaze tudi v kvoti 1.90. Ampak po našem mnenju Peru ni brez moznosti, ceprav ima za zmago visoko kvoto 5.00. Stavnica 1xbet pa nam za remi ponuja kvoto 3.10, kar je zanima stavna izbira, saj so podaljški na turnirjih v tej fazi vedno zelo verjetni. Preverimo še malo zadnjih 18 medsebojnih tekem od leta 2003. Čile je v tem obdobju dominiral, saj je zbral kar 14 zmag, Peru pa samo 4 zmage, remijev v tem obdobju še nismo videli. Zadnjih 9 medsebojnih uradnih tekem je Čile še bolj dominanten, saj je zbral kar 9 zmag ob neverjetni gol razliki 23-8. Čile je sicer zadnje tri medsebojne tekme z Perujem v prvem polčasu vodil za 1 gol, v drugem polčasu pa je bil vedno remi 1:1. Peru je v zadnjih treh tekmah vedno prejel/zadel gol po 89 minuti, kar pomeni, da bi morda tudi danes lahko videli odločitev zadnjih minutah tekme. V Čilu bo veliko odvisno od Alexisa Sancheza, pri Peruja pa od Edisona Floresa, oba dva sta letos ze tresla mreze nasprotnih reprezentanc. Čile je na 4 od zadnjih 7 tekem v CA proti nizje rangiranim ekipam vedno v prvem polčasu povedel z 1:0. Sicer pa je Čile v svoji zadnji tekmi premagal Kolumbijo z rezultatom 0:1, medtem ko je Peru na zadnji tekmi premagal Uragvaj z enakim rezultatom. Obe reprezentanci, sta torej imeli v prejšnjem krogu težavna nasprotnika, bomo videli kdo bo danes napredoval v finale Cope Americe, kdo pa se bo boril za tolažilno nagrado, to je tretje mesto.