V španskem pokalu bo danes potekal El Clasico in sicer se bosta Real in Barca pomerila na povratni tekmi. Poleg super derbija nas tudi v angleški premier ligi čaka veliko zanimivih tekem, najbolj pestro pa bo na tekmi med moštvom Chelsea in Tottenham Hotspursi. Poleg nogometa pa smo preverili tudi košarkarsko ligo NBA, vse to pa preberite v spodnjih stavnih nasvetih.

Opis:
Gre za Londonski obračun dveh rivalov Chelseaja in Tottenhama. Chelsea je v zadnjem obdobju v rezultatski krizi, na zadnji tekmi je v finalu pokala izgubil proti Cityu, čeprav šele po enajstmetrovkah. Chelsea lovi tako željeno 4. mesto, ki v naslednji sezoni še pelje v Ligo prvakov, tako da si danes pred domačimi gledalci ne sme privoščiti poraza. Tudi Spursi so na zadnji tekmi izgubili in sicer proti povprečenmu Burnleyju. Čeprav so Spursi takoj za Cityem in Livepoolom, pa se bodo na koncu verjetno morali zadovoljiti z 3. mestom, kar konec koncev ni slab dosežek. Chelsea je letos pred domačimi navijači dosegel 8 zmag, 4 remije in 1 poraz. Za modre je letos največ zadetkov dosegel Hazard (12), pri Spursih pa je 15 golov dosegel Kane. Spursi so sicer v nizu treh zaporednih porazov v gosteh.

Opis:
Vsi nogometni navdušenci boste lahko v tem tednu videli kar dva el clasica. Na prvem se bosta na povratni poklani tekmi pomerili ekipi danes, drugi dvoboj teh moštev pa bo že za vikend, ko se bosta Real in Barcelona pomerila za ligaške točke. Prvi pokalni obračun se je v Barceloni končal z remijem, bilo je 1:1, drugi finalist pokala pa bo znan konec tedna, pomerila se bosta  Betis in Valencia. Današnja tekma se bo pričela ob 21 uri, potekala pa bo v Madridu in sicer na stadionu Santiago Bernabeu. V kolikor Real na tej tekmi iztrži remi brez golov, bi to bilo dovolj za napredovanje v finale pokala. Na prvi tekmi je bila sicer Barca dokaj oslabljena, saj Messi ni igral od prve minute, danes bo argentinec zaigral že od prve minute. Za Real pa danes ne bosta zaigrala Marcosa Llorente in Isco. Real bo v današnjo tekmo vložil vse kar premore, saj je potem pokalna lovorika več kot dosegljiva. Real v prvenstvu za Barco zaostaja že za 9 točk, tako da je ta lovorika že bolj kot ne oddana kataloncem. Obetamo si lahko super nogometno poslastico, katere ne gre zamuditi, naš stavni nasvet pa je oba gol, za kar na športni stavnici 1xbet dobimo kvoto 1.44, pa srečno.

Začetni postavi:

Real Madrid: Navas; Reguilon, Varane, Ramos, Carvajal; Casemiro, Modrić, Kroos; Vinicius, Benzema, Vazquez.

Barcelona: ter Stegen; Alba, Lenglet, Pique, Semedo; Busquets, Rakitić, Alena; Dembele, Suarez, Messi.