Športna sobota nam bo zopet ponudila obilo stavne akcije. V prvi slovenski nogometni ligi bosta tako na delu Maribor in Olimpija, čeprav je treba opozoriti da bo v teh tekmah manj tekmovalnega naboja kot ponavadi, saj je naslov že oddan v štajersko prestolnico. Bo pa zato veliko bolj pestro v nemški budnes ligi, kjer nas danes čaka res veliko število nogometnih tekem, naslov pa je še vedno odprt, v boju sta tako še ostala Bayern in Borussia. Nismo pa ppzabili niti na SP v hokeju elitne divizije in pa na tekmo finala vzhodne konfernece ameriške lige NBA, kjer bodo Warriorsi igrali 3. tekmo pri Portlandu, več pa v spodnjih stavnih nasvetih.

Stava na zmago (ZDA)
Golden State Warriors pri ekipi Portland Trail Blazers (3. tekma)
Opis:
Za Portland je današnja zmaga nujna, saj bi se v nasprotnem primeru v seriji znašli v zaostanku z 3:0, kar pa bi verjetno že pomenio konec upov na igranje v velikem finalu lige NBA. Prvaki so prvi tekmi pred domačimi gledalci dokaj zanesljivo dobili, čeprav so na drugi tekmi že zaostajali za dvomestno število točk, pa na koncu vseeno prišli do preobrata in zmagali. Prvaki so na zadnji temi v zadnji četrtini zaostajali še za 8 točk, potem pa so tekmo zaključili z delnim izidom 14-3. GSW so v zadnji 2-3 minutah pokazali kaj pomenijo izkušenje iz preteklih let in dobili tekmo. Portland je letos prvič po 19 letih zopet v konferenčnem finalu in ekipa nima izkušenj z tako pomebnih tekem. Na prvih dveh tekmah smo lahko videli predvsem premalo energije pri gostih, morda se je poznala otrujenost, morda pa tudi Portland ni bil pripravljen na ekipno igro prvakov. Warriorsi bodo očitno celotno serijo morali igrati brez prvega zvednika Kevina Duranta, katera poškodba je očitno bolj resna kot je sprva kazalo. Prvaki so zato v teh dveh tekmah prikazali svojo staro igro, polno podaj in kroženja žoge, ob enem pa tudi klop dobiva veliko število minutaže. Ob takšni igri GSW po Portland težko napredoval v finale. Seveda pa bodo Warriorsi v finalu še kako potrebovali Duranta, sploh če želijo postati prvaki lige NBA, kar pa bo verjetno pomenilo obračun z Bucksi, ki trenutno proti Toronto vodijo z 2:0. Portland sicer letos pred domačimi gledalci igra zelo dobro, na zadnji odločilni domači tekmi so zmagali Denver, poraz bi za njih pomenil konec sezone. Tudi danes pa smo že omenili, da bi domači poraz pomenil praktično konec za Portland. Omenimo še dvojec “splash brothers” Stephen Curry in Klay Thompson sta na obeh tekmah nadigrala dvojec McCollum in Damian Lillard. Na prvi tekmi z 62-36 točkami, na drugi pa z 61-45, to se na današnji tekmi mora zbalansirati, če želi Portland imeti kaj možnosti za zmago. Naš stavi tip je torej zmaga domače ekipe, za kar na stavnici Bet at home dobimo kvoto 1.75, pa srečno z stavo.