Oklahoma City Thunder
2.15
Oklahoma City Thunder pri ekipi Washington Wizards
Opis:
Za domače Wizardse bo danes končno debitiral center Dwight Howard, kar bo dobrodošla okrepitev za sicer zelo slab začetek domačega kluba v letošnji sezoni lige NBA. Howard sicer ni igral tudi v pripravljalnem kampu in tudi v pripravljalnih tekmah pred sezono, težave je imel v spodnjem predelu križa. Wizards so letos očitno ekipa posmeha, saj so sezono začeli z samo eno zmago in kar šestimi porazi, kar je za tako talentirano ekipo res veliko razočaranje. Ekipa je zelo slaba v skokih in obrambi, kar bi moral vsaj malo popraviti prihod Howarda, ki pa tudi ni več to kar je bil, predvsem v časih ko je še igral v Orlandu, ko je tako rekoč sam povlekel ekipo v finale lige nba. Slab začetek v prestolici pa je razkril tudi plaz kritik na trenerja Brooksa, ki je trenutno v zelo težki situaciji, sploh ker danes njegova ekipa igra proti Thunderjem, ki se očitno vračajo v pravo formo, kar pa ne moremo trditi za domačo ekipo. Thunderji (3-4) so sezono začeli zelo slabo, sedaj pa so nanizali tri zaporedne zmage. V ekipo se je vrnil Russell Westbrook, ki je na zadnji tekmi proti Charlottu dosegel 29 točk, 10 podaj in 8 skokov. Oklahoma je v tretji četrtini zaostajala že kar za 19 točk a vseeno na koncu prišla do pomembne zmage. Za OKC je odlično igral tudi rezervist Alex Abrines, ki je dosegel 25 točk, zadel je kar 5 trojk, Dennis Schroder pa je dodal 21 točk. Westbrook je na zadnji tekmi prvi tri četrtine igral zelo slabo in Paul George (11 točk, 4/20 met iz igre) je imel slabo dejansko celotno tekmo, je pa pobral 10 skokov. Westbrook je nato v zadnji četrtini iz igre metal 6/7 in dosegel v tem obdobju igre 13 točk. Danes tako lahko pričakujemo predvsem boljšo igro v napadu Paul Georga, pri njemu lahko danes stavimo tudi over točke na tekmi. Thunderji letos mečejo največ prostih metov med vsemi nba moštvi, na zadnji tekmi so jih zadeli kar 21 od 29. Naš stavni tip je zmaga OKC, saj je v boljši formi, domača ekipa pa je v zelo slabi formi in prihod Howarda ne more popraviti vseh slabih navad celotne ekipe. Kvota 2.15 (vir: stavnica 1xbet) je preprosto previsoka, da jo ob srednjem vložku nebi izkoristili.