Za nami je res nepozaben evropsko nogometni teden, kjer smo lahko videli res nore preobrate. Končni rezultat pa je, da bomo tako v Ligi prvakov kot tudi Ligi europa gledali angleška finala. Danes je v svetu nogometa nekaj premora, vseeno pa smo v današnjih stavnih analizah pripravili zanimivo stavno ponudbo.

1 2 – Kdo bo zmagal?
Roger Federer (SUI) – Dominic Thiem (AUT)

Stefanos Tsitsipas (GRE)
1.65
Stefanos Tsitsipas (GRE) – Alexander Zverev (GER)

Rafael Nadal (ESP)
1.26
Stan Wawrinka (SUI) – Rafael Nadal (ESP)

Manj kot 216,5
1.75
Skupni rezultat
Golden State Warriors pri ekipi Houston Rockets (6. tekma)
Opis:
Obe moštvi sta se v zadnjih letih kar nekajkrat srečali v končnici, toda do sedaj so vedno napredovali Warriorsi. Imajo pa sedaj rakete končno pravo priložnost, saj se je na zadnji tekmi poškodoval najboljši košarkaš na svetu, govorimo seveda o Kevin Durantu, ki v tej seriji žal ne bo več zaigral. Če pa Warriorsi v naslednjih dveh tekmah zmagajo vsaj enkrat in napredujejo, pa bi Duranta v finalu konference morda lahko videli nazaj na parketu, saj njegova poškodba menda ni prehuda. Rakete so v tem trenutku v popolni postavi in 6 tekmo igrajo pred domačimi gledlaci, tako da sedaj ni izgovorov. Že na zadnji tekmi bi rakete morale izkoristiti odsotnost Duranta, a so bojevniki vseeno prišli do zmage. Warriorsi so tako na zadnji tekmi zmagali z rezultatom 104-99, kljub temu da KD ni zaigral v zadnji odločilni četertini. Trener Warriorsev Steve Kerr je izjavil, da je Durant trenutno najboljši igralec v letošnji končnici, superzvednik letos v končnici dosega 34.2 točke na tekmo. Izgubiti takšnega igralca je seveda velik handicap, toda imata sedaj pri Warriorsih priložnost ostrostrelca Curry in Thompson, da zopet zablestita, kot v starih dobrih časih. Pričakujte tudi veliko več minutaže za Greena in Iggya. Curry in Klay sta že v zadnji četrtini zadnje tekme dosegla 19 od ekipno 32 točk Warriorsev. Na raketah pa je da se danes v obrambi pripravijo na drugačen napad prvakov, to bo tudi odločilo današnjo tekmo in morda tudi že potnika v finale konference. Na zadnji tekmi je za bojevnike vskočil rezervist Kevin Looney, ki je odigral ključno vlogo v zadnjih minutah tekme, tako z skoki kot podajami. Marsikdo danes pričakuje enostavno zmaga Houstona, toda po našem mnenju je pred nami zelo izenačena tekma, morda bi lahko Warriorsi tudi zmagali. Naš stavni tip pa je under 216,5 vsota košev, za kar na stavnici Bet-at-home dobimo kvoto 1.75, pa srečno z stavo.