Danes bomo analizirali 5. tekmo finala vzhodne konference lige NBA med Torontom in Bucksi. Prav tako poteka pester dan v tenisu, ne pozabite pa tudi na kolesarko dirko po Italiji, kjer bo tudi danes v ospredju Primož Roglič. Vse to in še več v današnjih stavnih nasvetih.

Milwaukee Bucks
1.34
Stava na zmago (ZDA)
Toronto Raptors pri ekipi Milwaukee Bucks (5. tekma)
Opis:
Bucksi so prvi dve domači tekmi dobili, nato pa je Toronto v svoji dvorani prav tako odlično opravil nalogo in vzel dve zmagi. V temu trenutku je tako več pritiska na Bucksih, saj morajo nujno zmagati 5. domačo tekmo. V primeru poraza bi se namreč znašli v situaciji, ko bi morali 6. tekmo v Torontu zmagati, da bi izsilili sicer domačo 7. tekmo. Tako da danes mora Milwaukee zopet vzpostaviti ravnovesje v seriji in zmagati, medtem ko bo Toronto seveda poskušal nadaljevati z igro, ki jim je prinesla zadnji dve zaporedni zmagi. Bucksi bodo na današnji domači tekmi morali igrati boljšo obrambo, saj so na zadnji tekmi izgubili z rezultatom 120-102, poleg tega pa si Bucksi obetajo tudi več pomoči iz klopi, ki ponavadi na splošno boljše igra v domačem okolju. Bucksi so sicer zadnjo tekmo odprli zelo agresivno, Giannis Antetokounmpo je dosegel prvih pet točk na tekmi, vodili so tudi z 12-5. Toda raptorji so potem prevzeli tekmo v svoje roke in po prvi četrtini povedli z 32-31. Marsikdo je že odpisal Toronto, toda sedaj je serija izenačena na 2:2 in vse je še odprto. Največje vprašanje je zdravje Kawhija, ki je na zadnji tekmi igral vidno poškodovan, vseeno je dosegel 19 točk, 7 skokov in 4 ukradene žoge, ne pozabimo omeniti pa da je igral vrhunsko obrambo nad grkom. Je pa Kawhi imel tokrat veliko pomoči od svojih soigralcev, kar je tudi pomenilo kočno zmago za Toronto. Kyle Lowry je dosegel 25 točk, Fred VanVleet 13 točk, Powell 18 točk in Ibaka 17 točk in 13 skokov. Sicer pa je Kawhi na zadnji tekmi igral 34 minut, kar je veliko manj od prejšnje tekme, ko je vključno z podaljški igral kar 52 minut. Obeta se zanima tekma in izenačena tekma, stavne kvote pa preverite na športni stavnici 1xbet.com, pa srečno z stavo.