Golden State Warriors pri ekipi Cleveland Cavaliers (3. tekma)
1. četrtina – stava na zmago
1.91 Cleveland Cavaliers
Opis:
Cleveland se je znašel v enakem položaju kot v lanskem finalu, ko so tretjo tekmo finala doma pričakali z zaostankom 2:0. Prvi dve tekmi sta podobni ne samo zaradi porazov Clevelanda, ampak tudi zaradi zelo visokih zmag Warriorsov,  ampak lansko leto je Cleveland tretjo tekmo zmagal in to kar za 30 točk in na koncu postal tudi prvi ekipa v zgodovini final lige nba, saj so osvojili prstane po zaostanku v seriji z 3:1. Se pa je potrebno zavedati, da lansko leto Curry ni bil na 100%, sledila je tudi izključitev Greena in pa poškodba Boguta in vseeno so Warriorsi klonili šele v zadnji minuti sedme tekme. V kolikor letos ne bo poškodb ali kakšnih izključitev ključnih igralcev, bodo bojevniki postali prvaki lige nba. Namreč že lanskoletno finale so bili tako blizu, letos pa so poleg zdravega Currya dobili tudi mvp-ja Duranta, ki se je v dosedanjem delu finala izkazal za pravi nakup. Namreč, mirno lahk rečemo, da je do tega trenutka Durant najboljši igralec finala in ne samo to da se je odlično ujel z Curryem, predvsem je zasenčil Lebrona. Lebron James v tem trenutku proprosto v obrambi ni sposoben pokrivati Duranta, kar se je lepo izkazalo na prvih dveh tekmah in to je v tem trenutku največja rak rana ekipa Clevelanda, seveda poleg neučinkovite klopi in na trenutke premedlega Irvinga. Poleg vsega naštetega pa James očitno popušča v drugi polovici tretje četrtine, kar se je več kot pokazalo na zadnji tekmi, vzrok temu je verjetno ravno Durant, katerega mora neprestano pokrivati in loviti po celem igrišču in zato seveda Jamesu zmanjka energije, ne pozabimo da se James približuje 33 letu. Torej danes je must win tekma za domačine in verjetno nas danes čaka najbolj izenačena tekma v celotni seriji in morda lahko danes ponoči domačini zmagajo, ampak samo morda, še vedno dajemo prednost Warriorsem in takšna je tudi naša današnja napoved, torej končna zmaga Warriorsev, medtem ko pa v 1. četrtini pričakujemo nalet domače ekipe, kvota za zmago domačinov v prvem delu tekme je 1.91, kvoto lahko najdete na stavnici bwin.