V pestrem večeru v ligi NHL, kjer je bilo na sporedu kar deset tekem, so bili na delu v gosteh tudi Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Proti ekipi Buffalo Sabres, ki je v novembru nanizala kar deset zaporednih zmag in na lestvici vzhodne konference zaseda visoko 3. mesto, so s 3:4 izgubili v podaljšku. Kopitar je s podajo pomagal pri prvem zadetku, zmagoviti zadetek za gostitelje je dosegel jeff Skinner.

Za Kralje je v 6. minuti tekme zadel Jake Muzzin, sedem minut pozneje pa je Zemgus Girgensons izenačil na 1:1. V drugi tretjini so spet povedli Kralji. Najprej je zadel Matt Luff, potem pa je Adrian Kempe vodstvo Kings zvišal na 3:1.
V zadnji tretjini so Kralji doživeli strelski mrk, Buffalo pa je z zadetkom Jacka Eichela in Johana Larssona izenačil na 3:3. V podaljšku so bili učinkovitejši igralci Buffala. Jeff Skinner je po manj kot dveh minutah zadel za končnih 4.3 za Buffalo.
Kralji s 24 točkami ostajajo na predzadnjem mestu zahodne konference.
Statistika Anžeta Kopitarja:
Asistenca pri prvem zadetku Los Angeles Kings, 1 strel na gol, na ledu je prebil 27 minut

Vir: Sportal